2024Онлайн тестування держслужбовцівпробне тестування держслужбовцівтести на державну службуТестування держслужбовців 2024

Офіційні та оновлені тести на державну службу 2024 року для підготовки до конкурсного відбору на держслужбу.

Інформаційно-комунікативний веб-ресурс “Тести на державну службу” створено у рамках проекту “Підтримки реформ в Україні”, за сприяння Громадської мережі “Нова державна служба”, задля ефективного впливу на реформування системи відбору осіб, які претендують на посади державних службовців, або для просування по службі нині діючих держслужбовців. Окрім, сервісних послуг фахової підготовки учасників конкурсу на державну службу, тут висвітлюються останні новини і події у реформуванні законодавства у цій сфері, розміщується актуальна аналітика, законодавство і законодавчі ініціативи, міжнародні стандарти та рекомендації, інформація про учасників процесу реформування, є можливість задавати питання, коментувати публікації і проводити он-лайн дискусію.

Кожен претендент може безкоштовно знайти відповіді на питання та пройти електронне пробне тестування щоб дізнатися свій рівень знань, для належної підготовки до конкурсного відбору на посади державних службовців відповідно до п.2. ст. 26 Закону України «Про державну службу» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» від 25.03.2016 №246 (зі змінами).

Підготовка проводиться відповідно до переліку тестових завдань та відповідей для комп’ютерного тестування, який затверджено Наказом Національного агентства України з питань державної служби (Нацдержслужби, НАДС) від 30 серпня 2017 року № 178 (зі змінами, внесеними наказом НАДС від 24 лютого 2021 р. № 30-21). Актуальні, також, і в 2024 році!
Перелік тестів включає 592 тестових питань з відповідями, зокрема:

 • по Конституції України (178 питань);
 • по Закону України “Про державну службу” (126 питань);
 • по Закону України “Про запобігання корупції” (106 питань);
 • по спеціальному законодавству (182 питання).

Також, тест на вільне володіння державною мовою та інші тести.

Посилання, щоб пройти On-line тест:

Розпочати тестування

Реєструйтесь в особистому кабінеті та отримуйте корисний бонус – можливість проходити тестування таким чином, щоб не повторювались ті питання на які Ви вже відповідали раніше, під час минулих спроб проходження тесту. Це БЕЗКОШТОВНО!

тест державна служба

Умови пробного on-line та off-line тесту максимально наближені до справжніх умов іспиту на конкурсі. Під час кожної спроби проходження тестування буде запропоновано надати відповіді на 40 випадкових питань протягом 40 хвилин. Кількість повторних спроб проходження тестування не обмежена. Питання, що випадають при кожній наступній спробі відрізняються від попередніх.

[sociallocker id=1102][/sociallocker]

За результатами інтерактивного комп’ютерного тестування, згідно порядку проведення конкурсу автоматично виставляються такі бали:

  • 2 бали (80%-100%) за 32 і більше правильні відповіді на питання тестового завдання;
  • 1 бал (60%-79%) виставляється кандидатам, які відповіли правильно на 24-31 питання тестів;
  • 0 балів (0%-59%) якщо вірних відповідей на тести 23 і менше.

Перелік найчастіших запитань та відповіді на них

1. Який орієнтовний розмір заробітної плати?
Заробітна плата складається з окладу та щомісячної премії за досягнення показників ефективності роботи.
Сума окладу вказана в Умовах проведення конкурсу на посаду, які можна, як правило знайти на офіційному веб-сайті державного органу у розділі Вакансії -> Оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад.
Премії виплачуються в межах фонду преміювання залежно від особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу.
Надбавка за вислугу років на державній службі встановлюється на рівні 3% посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50% посадового окладу.
2. Що таке категорії А, Б, В?
Всі посади на державній службі розподіляються на три категорії:
Категорія А – керівники вищого корпусу державної влади (наприклад, міністри, їхні заступники, керівники апаратів та ін.).
Категорія Б – директори департаментів, їхні заступники, начальники відділів та їхні заступники, тобто посади, в підпорядкуванні у яких є підлеглі.
Категорія В – головні спеціалісти та спеціалісти, робота яких не передбачає керівництво структурними підрозділами.
3. Чи можу я подавати документи на роботу, якщо я маю диплом інженера/викладача/архітектора чи інший?
Так. Вимоги до освітнього рівня кандидатів зазначаються в Умовах проведення конкурсу, які можна подивитись на сайті державного органу в розділі “Вакансії”. Зазвичай, в Умовах встановлюються вимоги щодо освітнього рівня кандидатів (диплом бакалавра, спеціаліста чи магістра). Конкретна спеціалізація, як правило, не вимагається, але для успішного проходження конкурсу, слід звернути увагу на розділ “Кваліфікаційні вимоги”, де зазначаються також вимоги щодо досвіду роботи та знання мов. Також потрібно звернути увагу на розділи “Професійні знання” та “Професійна компетентність”, де зазначаються бажані особисті риси кандидатів, а також окреслюється перелік законодавства, яке необхідно дослідити для успішного виконання завдань на посаді.
4. Чи можна подавати документи та брати участь в конкурсі відразу на декілька посад?
Так. Для цього необхідно підготувати окремі пакети документів по кожній посаді. В такому разі, надається відповідна кількість кожного документу, оригінал посвідчення при особистій подачі треба мати про собі для засвідчення копій. При подачі поштою надаються тільки копії, оригінал посвідчення необхідно буде пред’явити при проходженні тестування.
5. Чи допускаються до конкурсу люди з обмеженими можливостями?
Так. Особа з обмеженими можливостями, яка бажає взяти участь в конкурсі та потребує розумного пристосування, повинна додати до пакета документів окрему заяву, щоб співробітники державного органу забезпечили належні умови проведення конкурсу.
6. Які документи потрібно подати для участі в конкурсі?
• копія паспорта громадянина України,
• письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади за встановленою формою,
• письмова заява, про згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону,
• копія (копії) документа (документів) про освіту;
• сертифікат щодо рівня (вільного) володіння державною мовою;
• заповнена особова картка встановленого зразка,
• роздрукований примірник е-декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (з 1 січня по 31 грудня попереднього року.
*Якщо ви подаєте документи особисто, необхідно принести оригінал та копію до служби персоналу. Працівники служби засвідчать та приймуть у Вас копію. Якщо ви подаєте документи поштою, то надається копія посвідчення. Оригінал посвідчення обов’язково треба буде принести з собою на тестування.
7. Чи можна подати документи електронною поштою?
На жаль, ні. Документи можна надіслати поштою чи принести особисто.
8. Що робити, якщо документ про освіту виданий в іншій країні?
Визнання іноземних документів про освіту відбувається в індивідуальному порядку. Уповноважений визнавати дипломи – Національний інформаційний центр академічної мобільності ENIC UKRAINE.
Документи, які необхідно подати для визнання диплому:
• заява;
• засвідчені в установленому законодавством порядку копія та переклад українською мовою легалізованого іноземного документа про освіту та додаток до нього;
• копії документів про попередню (середню, професійну або вищу) освіту за наявності;
• копії документів, що засвідчують особу заявника.
Попередньо необхідна он-лайн реєстрація на сайті naric.in.ua. Після реєстрації документи необхідно подати особисто або надіслати кур’єром.
Детальну інформацію щодо подачі документів для процедури визнання можна отримати в ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Київ, вул. Павловська, 26/41; тел.: (044)4862043, (044)4862543; на сайтах: wwwenic.in.ua, naric.in.ua.
9. Як отримати сертифікат на рівень володіння державною мовою?
Для складання усної та письмової частин іспиту, з метою отримання відповідного сертифіката який підтверджує рівень володіння державною, тобто українською мовою, необхідно:
•  зареєструватися онлайн на сайті: exam.mova.gov.ua (електронна система для визначення рівня володіння державною мовою);
• прибути (офлайн) на час, який обрали під час реєстрації до обраної локації (закладу) із документом, що ідентифікує особу (паспорт), та пристроєм КЕП (електронний підпис або bankID);
• успішно скласти іспит на комп’ютері, набравши відповідну кількість балів.

Потім, не пізніше 15 календарних днів від дати складення іспиту буде встановлено результат та видано державний сертифікат, який підтверджує рівень володіння державною мовою та зберігається в Реєстрі державних сертифікатів.
Документи, що підтверджують рівень володіння державною мовою:
• державний сертифікат у випадках, визначених частиною другою статті 10 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»;
• витяг з Реєстру, що підтверджує видачу особі державного сертифіката;
• документ про повну загальну середню освіту за умови, що такий документ підтверджує вивчення особою української мови як навчального предмета (дисципліни), у випадках, визначених частиною третьою статті 10 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Вимоги до оціночної шкали за підсумками вивчення української мови не встановлені. Особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, мають отримати державний сертифікат про рівень вільного володіння першого ступеня (С1) або рівень вільного володіння другого ступеня (С2).
10. Якщо в особи є посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, чи потрібно їй складати іспит для отримання державного сертифіката?

Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” встановив конкретні вимоги щодо відповідного рівня володіння державною мовою особами під час виконання ними своїх службових обов’язків. Ці вимоги визначає Національна комісія зі стандартів державної мови.

За результатами складення іспиту визначається рівень володіння державною мовою за спеціальною шкалою, про що зазначається в державному сертифікаті.

Документ про освіту з оцінкою «відмінно» з предмета «українська мова» підтверджує засвоєння визначеного навчальними програмами обсягу знань, але не визначає рівень володіння державною мовою. Посвідчення володіння державною мовою старого зразка (до липня 2021 року) підтверджують лише сам факт вільного володіння українською мовою, тобто цього не достатньо для повного виконання вимог закону.

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 301 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою» втратила чинність після прийняття нового закону.
11. Як і де подати електронну декларацію?
Декларація надається у вигляді роздрукованого примірника заповненої електронної декларації на офіційному веб-сайті НАЗК. Для створення декларації на сайті НАЗК потрібно мати ЕЦП. Декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади (участь у конкурсі), якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
З детальною інформацією щодо процедури заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також роз’ясненнями щодо її заповнення можна ознайомитися на офіційному веб-сайті НАЗК у розділі «Декларування» рубрики «Законодавство» підрубрики «Декларація».
12. Як отримати ЕЦП для заповнення декларації на сайті НАЗК?
ЕЦП можна отримати в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК). В деяких АЦСК послуга отримання ЕЦП платна, але є і безкоштовні варіанти, наприклад, в АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк». Для цього потрібно бути клієнтом Приватбанку та мати доступ до Приват 24.
Для отримання ЕЦП потрібно принести в найближче регіональне представництво Державної фіскальної служби України такі документи:
• заповнену та підписану Реєстраційну картку (для фізичної особи/фізичної особи – підприємця) встановленого зразка із згодою на обробку персональних даних підписану у двох примірниках;
• копію та оригінал ІПН;
• копію паспорта (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток) та сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання) та оригінал;
• порожній USB-накопичувач для запису електронних ключів у потрібній кількості.
13. Якщо Я не мав доходів за попередній рік, чи потрібно подавати декларацію?
Так, декларація є частиною документів, необхідних для участі в конкурсі. При відсутності доходів відповідні графи в декларації не заповнюються.
14. Чи можна надіслати деякі документи (сертифікат, декларацію, диплом чи інші) після завершення строку подачі заявок?
На жаль, ні. Кандидати повинні надати повний пакет документів в порядку, передбаченому законодавством. Кандидати, документи яких не відповідають установленим вимогам, не допускаються до тестування та вважаються такими, що не пройшли конкурс.
15. Які документи необхідно мати при собі для проходження тестування, розв’язання ситуаційних завдань та співбесіди?
Паспорт громадянина України та оригінал посвідчення щодо вільного володіння українською мовою.
16. Яка мінімальна кількість балів для успішного проходження тестування?
Для посад категорії Б – це правильна відповідь на 26 питань з 40 Для посад категорії В – це правильна відповідь на 24 питання з 40
17. Як підготуватися до ситуаційних завдань (категорія Б)?
Насамперед, ознайомитися з переліком законодавства, вказаним в Умовах проведення конкурсу на відповідну посаду. Умови публікуються на сайті державного органу, щоб їх знайти необхідно перейти до розділу Вакансії -> Оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад.
За допомогою завдань перевіряються аналітичні здібності, знання законодавства та інші професійні компетенції, які викладено в умовах.
18. З ким я буду проходити співбесіду?
Конкурсна комісія утворюється у складі не менше п’яти осіб. До її входу входять представники служби управління персоналом, керівники структурних підрозділів або інші керівники. Також до участі можуть залучатися незалежні експерти та представники громадських об’єднань.

Перейти на головну сторінку

5/5 - (5 votes)

47 коментарів до “Офіційні та оновлені тести на державну службу 2024 року для підготовки до конкурсного відбору на держслужбу.

 1. Дуже зручно і корисно! Але, на жаль, прості питання дуже часто повторюються. Було би краще, якщо повторювалися ті питання, на які було надано невірну відповідь, а інші були б зовсім нові.

 2. Доброго дня! При скачуванні програм для самонавчання по 3 та 4 розділу антивірусна програма блокує, бо наявна загроза. Це інфіковані програми, чи просто відключити антивірус, щоб мати можливість скачати?

 3. Щиро вам дякую за допомогу,я набрала 39 з 40 питань,набагато вище ніж інші..але потім виявилось, що знання до одного місця..взяли ту що заплатила..Я розчарована.

 4. дякую Вам за допомогу , відчуття реальної здачі тестів – все дуже класно!

 5. Деже корисний тест, допоміг успішно пройти конкурс! НАДС було б варто розмістити на своєму офіційному сайті ці онлайн тести.

 6. Автор молодець, відмінний тест, якби можна було так само просто пройти ситуаційні завдання

 7. Я проходила конкурс на державну службу два місяці тому, чи можна використати мої результати тестування в іншому конкурсі?

  1. Підкажіть будь ласка. Чи справді на справжньому тестуванні попадаються питання саме з цього сайту? (592 питання). Є сенс до ідеальності вивчити всі відповіді (не заявити, а зрозуміти). Але ж це час… Чи шукати інформацію, яка допоможе підготуватись на інших сайтах?

   1. Так, на справжньому тестуванні попадаються саме ці 592 питання, оскільки вони затверджені та офіційно опубліковані НАДС

 8. Тиждень готувався, в основному проходив складні питання, в яких найчастіше допускають помилки і набрав 47

 9. Пройшовшись по всім питанням, бачу, що в тестах на державну службу в 2020 році змін не так багато, головне, що повикидали питання із застарілими нормами, що втратили чинність.

 10. Після ліквідації державних адміністрацій за межами столиці державної служби і відповідно тестів вже не буде

 11. Спасибі, що оперативно оновили тести на державну службу згідно редакції 2021 року

 12. Ось як чесно проходять конкурси на державну службу, історична аналогія:
  Імператор Нерон, який відрізнявся жорстокістю і деспотизмом, одного разу наказав перенести терміни Олімпійських ігор, так як сам збирався приїхати в Олімпію і брати участь в них. Це був єдиний випадок за всю історію, коли ігри проводилися не в високосному році.

  За наказом Нерона солдати зруйнували приміщення для олімпійських суддів, а на його місці був побудований чудовий палац для самого імператора.

  Нерон не захотів бути звичайним глядачем. Йому самому хотілося брати участь в Олімпійських іграх. Якщо навіть він не доб’ється перемоги, то будь-яким іншим способом отримає лаври олімпіоніка, адже імператор може зробити все, що захоче.

  І ось на позолоченій колісниці, запряженій НЕ четвіркою коней, як зазвичай, а десятьма, виїхав на ристалище вінценосний їздовий. Він змахнув бичем, і колісниця помчала по кам’янистій землі іподрому. Нерону не вдалося приїхати до фінішу першим. Йому взагалі не судилося дістатися до фінішу. На повороті колісниця перекинулася, і імператор ледь не був розтоптаний копитами коней. І все ж перемогу присудили не тому, хто прийшов першим, а Нерону. Судді урочисто увінчали його олімпійським вінком.

 13. Спасибі за комент, дуже смішно, але нажаль це правда. Саме так відбувається із конкурсами на державну службу

 14. Джон Керрі ти класно віджигаєш!
  Хто небуть вже проходив тест на державну службу після відновлення конкурсів?

 15. якщо кандидат здав тести на посаду категорії В. а запропонували на посаду категорії Б. чи підійдуть тести категорії В

 16. Чи можливо використовувати повторно результати тестів ,якщо вони не були здані в Центрі оцінювання?

 17. Скажіть,будь ласка,в мене в атестаті за 2017 рік з української мови 10 балів,я зможу не проходити атестацію по українській мові для держслужбовців?

  1. Навіть якщо Ви професор з української філології, то іспит потрібно скласти

 18. Оплатила загальні здібності на телефон встановилось а на ноутбук не знаю як, допоможіть,

 19. Якщо в мене диплом філолога і я звернуся до атестаційої комісії,для отримання серитфікату, то іспит складати не потрібно?

  1. Іспит складати обов’язково, навіть якщо ви професор української філології.

   1. тоді я не розумію Вашої статті, де пише на підвставі яких документів можна отримати сертифікат

    1. Документ про освіту з оцінкою «відмінно» з предмета «українська мова» підтверджує засвоєння визначеного навчальними програмами обсягу знань, але не визначає рівень володіння державною мовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *